Фулъм не успя да рискува в нулевата патова ситуация във Висшата лига с Евертън
Breaking News | 2024-01-30 | 00:25:48

Неуспехите на Фулъм при отбелязването на голове продължиха, тъй като пропуснатите им възможности ги накараха да водят до нулево равенство във Висшата лига с Евертън на Крейвън Котидж.

След последния седмичното отпадане както от Карабао Къп, така и от ФА Къп, западнолондончани не успяха да се върнат с победа над отбора на Евертън, който сега се намира в долната тройка след победата на Лутън с 4-0 над Брайтън.

Раул Хименес, който вкара четири гола през декември, не успя да повтори успеха от миналия месец, преди Родриго Мунис да остане почти анонимен, когато беше повикан през второто полувреме.

Фулъм започна с цел. След като по-ранният удар на Андреас Перейра мина над напречната греда, Антони Робинсън принуди Джордан Пикфорд да влезе в действие, когато той посече по-слабия му десен крак и спечели корнер за домакините със силно усилие от дистанция.

След слабото попадение миналата седмица. показвайки се пред вратата по време на двете поражения за купата, липсата на острота на Котиджърс изглежда продължи, когато ударът на Хименес успя да излезе от аут за хвърляне, вместо да уцели целта.

И те почти се разжалиха за пропуснаха възможности, когато Евертън не успя да реализира шанса за мача в 24-та минута.

Вратарят на Фулъм Бернд Лено парира криволичещия пряк свободен удар на Ашли Йънг по пътя на Джеймс Тарковски, който изглеждаше готов да изведе Карамелите напред .

Извисяващият се защитник Иса Диоп имаше други идеи, позиционирайки се перфектно и кимайки отбитото усилие на Тарковски към напречната греда, преди стадо бели фланелки да нахлу в зоната от шест ярда и да запази равенството на резултатите.

p>Перейра продължи да бомбардира вратата на Евертън с удари, но Хименес беше най-разочарован след поредния очевиден пропуск.

Спасяването на Пикфорд от удар на Тимъти Кастане даде на мексиканския национал златна възможност да отбележи в отворена врата, но той отвори тялото си твърде много и не уцели целта отблизо.

Показанието на Хименес през първото полувреме го видя заменен на почивката и нападателят на Евертън изглеждаше най-опасен, когато Доминик Калвърт-Люин се извиси най-високо от корнер и уцели напречната греда, като почти изведе гостите напред.

На изминатия час Кастане спечели удар от стандартна игра и също беше отказан от рамката като разочарованието и на двете страни започна да расте.

Инерцията продължи в полза на домакините, но забележителното спасяване от номер едно в Англия Пикфорд го запази.

Уилиан – който беше сянка от обичайното си аз – мина покрай своя човек и нанесе добре премерено центриране към Тосин Адарабио, чийто удар с глава изглеждаше насочен към горния ъгъл, но беше отказан от акробатичното спиране на Пикфорд с върха на пръста.